יום חמישי , 23 מאי 2024
פאסט-סאב » בליץ'

בליץ'

  • שם לועזי: Bleach
  • מדיה: TV
  • מספר פרקים: 366
  • סטודיו: Studio Pierrot
  • תאריך שידור: 2004-2012
  • ז'אנר: שונאן, פעולה, הרפתקאות, על טבעי
  • דירוג גילאים: 13+
הסדרה מספרת על קורוסאקי איצ'יגו, נער בן 15, המסוגל לראות רוחות מאז היום שהוא זוכר את עצמו. יכולת זאת משמשת לו לטבע שני, אך הוא לעולם לא חשב שהיא תהווה את הפתיח להרפתקה הגדולה ביותר של חייו ..
יום אחד עוזר איצ'יגו לרוח של ילדה להיפטר מחבורת בריונים שהפריעו למקום מנוחתה, כאשר באותו זמן במקום אחר בעיר, כוח בלתי נראה גורם להרס ולטרור. זמן מה לאחר מכן רואה איצ'יגו את אותה הילדה/רוח הקטנה, רק שכעת היא נמלטת מפני מפלצת גדולה ומאיימת. הילדה, ואיתה איצ'יגו שרץ להגן עליה, ניצלים בזכות דמות אישה בעלת בגדים שחורים, שמביסה את המפלצת (הולו).
מאוחר יותר באותו יום מגיעה אותה אישה לביתו של איצ'יגו, וחודרת לחדרו דרך החלון. לאחר שגילתה בניגוד לציפיותיה שאיצ'יגו מסוגל לראות אותה, היא מספרת לו שהיא אלת מוות (שיניגאמי) ושתפקידה הוא לחסל מפלצות הנקראות הולואים, כדוגמת המפלצת שתקפה אותו באותו אחר הצהריים. זמן קצר לאחר מכן ביתו של איצ'יגו מותקף ע"י הולו, ואחותו הקטנה של איצ'יגו, קארין, נלכדת בכף המפלצת. רוקיה מנסה להתמודד עם המפלצת אך נפצעת קשה, ולבסוף בלית ברירה היא מעבירה את כוחותיה לאיצ'יגו, שמצליח להשתלט עליהם ולהביס את ההולו.
לאחר מכן נאלץ איצ'יגו נאלץ למלא את תפקידה של רוקיה כשיניגאמי, ומכאן העלילה מתפתחת ..

העולמות בסדרה:

עולם הסדרה מתחלק בין כמה מימדים, רובם מימדים רוחניים, משמע שעשויים מחלקיקי רוח ומאוכלסים ע"י נשמות.
– עולם החיים: העולם המוכר לנו, בו חיים בני האנוש.
– סול סוסייטי: קהילת הנשמות. שם חיות הנשמות הטובות, "הפלוסים", שנשלחות לשם ע"י השיניגאמים.
– הואקו מונדו: עולם ההולואים. זהו עוד מימד רוחני, אך בשונה מסול סוסייטי, שם חיות הרוחות המרושעות של הסדרה, ההולואים.
– הגיהנום: הגיהנום הוא עוד מימד של רוחות, המשמש כמשכנם של רוחות שביצעו מעשים מרושעים ובלתי נסלחים בימי חייהם.

הגזעים בסדרה:

מלאכי מוות / שיניגאמים:
שיניגאמים (אלי מוות) הם גזע בדיוני בסדרת האנימה והמנגה בליץ'. השיניגאמים הם נשמות בעלות עוצמה רוחנית שתפקידם הוא לשלוח את הנשמות הטהורות, "הפלוסים", אל סול סוסייטי, ולטהר את הנשמות המרושעות, "ההולואים" ושליחתם אל סול סוסייטי, בעזרת כוחות על טבעיים. הם מבוססים על "אלי המוות" של האמונה היפנית המסורתית, ונושאים את אותו שם.

הולואים:
ההולואים (Horo, חלולים) הם רוחות מושחתות שטורפות נשמות אנושיות חיות ומתות כאחד. ההולואים מגלמים את תפקיד היריבים המרושעים של הגיבור בתחילת הסדרה, ונשארים איום מרכזי למשך רובה הנותר. ההולואים נוצרים כאשר נשמה מתה נשארת יותר מדי זמן בעולם החיים, והייאוש השתלט על ליבה.

קווינסים:
הקווינסי הם גזע של אנשים בעלי עוצמה נפשית ויכולת להרוג הולואים. במקור הם תערובת של שורדים מהתקפות הולואים או אנשים שיקיריהם נהרגו ע"י הולואים, שפיתחו יכולות נפשיות אי-טבעיות להריגת הולואים על מנת לצמצם ככל האפשר את ההרג של ההולואים.

הבאונטו:
הבאונטו הם, בדומה לקווינסי, גזע של אנושיים בעלי יכולות מיוחדות, שמבדילות אותם מן השאר.
הם מופיעים כגזע היריב והנבזה בסאגת הפילרים של סדרת האנימה בליץ' (הם אינם מופיעים במנגה שעליה מבוססת הסדרה).

וואיזארדים:
הוויזארדים, או לחלופין "חיילי המסכות" (Masked Soliders) הם שיניגאמים אשר השיגו כוחות הולו בדרכים לא-חוקיות.

אראנקארים:
אראנקאר הוא הולו שהסיר את מסכתו וקיבל כוחות שיניגאמי. השם "אראנקאר" הינו פועל בספרדית שמשמעותו "להסיר" או "לתלוש", כהתייחסות להסרת המסכה של האראנקאר.

פרקים 311-342 הינם פרקי פילרים (שאינם חלק מהעלילה הראשית)

רבים מהפרקים שלא תורגמו ואינם נמצאים באף אחד מהקישורים הם פרקי פילר, עם שני יוצאי דופן (217 שהוא לא פילר, ו245 שהוא חצי פילר) שהיו בקבוצת i-sub שהאתר שלה נסגר בינתיים).

שרת תכולה
Google פרקים 267-310, 344-366
Crispy-Sub פרקים נוספים בקבוצת Crispy-Sub (חלקם לא בארכיון למטה)
anime-archive פרקים נוספים בגיבוי של anime-archive
עבור לתחילת העמוד